شاخص-روشویی

روشویی

روشویی

روشویی  لگنی است از جنسی مانند سرامیک یا فلز که شیر آبی بالای آن کار گذاشته می‌شود و برای شستن دست و رو به کار می‌رود. روشویی در هر جایی که به آن نیاز باشد ساخته می‌شود به‌ویژه کنار توالت که در  انگلیسی به آن را سینک (sink) می گویند.

روشویی از نظر ساخت

روشویی از نظر نصب ، مواد و ساخت و همچنین از نظر تجهیزات و طراحی متفاوت هستند. به عنوان مثال ، روشویی دستی ،  پیشخوان و دو نفره وجود دارد. در حالی که یک روشویی استاندارد بر روی دیوار نصب

می شوند، می­توانید روشویی ­های مخصوص پیش ساخته و توکار مثل دستشویی ها را با یک واحد دیگر ترکیب بکنید. بیشتر دستشویی­ ها از سرامیک ساخته می شوند. حوضچه های ساخته شده از شیشه یا سنگ طبیعی نیز وجو دارند. طرح های بیضی و گرد از نظر شکل محبوب هستند اما مدل های زاویه دار و غیره نیز وجود دارند.

نحوه ی انتخاب اندازه روشویی

انتخاب اندازه مناسب به ناحیه ای که از دستشویی استفاده می­شود وابسته است. دستشویی مهمان معمولاً کوچک­ هستند، چون در توالت میهمان فضای کمی وجود دارد. علاوه بر اندازه ، عمق نیز می­تواند نقش داشته باشد. انواع مختلفی نیز در اینجا و از نظر رنگ امکان پذیر است. تفاوت مهم دیگر ، تجهیزات یا عملکرد روشویی است. بسیاری از مدل­های مدرن در حمام دیگر از محافظت در برابر سرریز برخوردار نیستند. در هنگام نصب اتصالات دستشویی نیز آزادی عمل وجود دارد که حوضچه هایی با سوراخ شیر برای اتصالات تک اهرمی معمول است. از طرف دیگر ، اگر می­خواهید اتصالات را در حمام مستقیم روی دیوار نصب کنید ، یک مدل بدون سوراخ را انتخاب کنید. برای چندین ضربه، دوباره به یک سینک ظرفشویی با دو یا سه سوراخ شیر نیاز خواهید داشت.

روشویی

روشویی

انواع طرح های روشویی

 • روشویی کلاسیک

روشویی کلاسیک روی دیوار نصب می­ شود که معمولا در حمام و توالت مهمان مورد استفاده است. مدل های کم مصرف به ویژه در اتاق­های کوچک­تر مناسب هستند. کابینت­های پایه مخصوص برای حوضه های شستشوی دیواری نیز وجود دارد که فضای زیر حوضچه را قابل استفاده بکند.

 • روشویی توکار

روشویی توکار نیز معمولا در سرویس بهداشتی  مورد استفاده است. این ها در یک قسمت نصب می­شوند. یک فضای ذخیره سازی بیشتر و فضای قفسه بزرگتری را برای شما ایجاد می کند. علاوه بر این ، لوله ها و سیفون­ها در کمد ناپدید می­شوند. دستشویی دو نفره برای خانوارهای بزرگ­تر و حمام ایده آل می باشد.

 • روشویی پیشخوان

همان جور که از نام اش مشخص است برای ایجاد غلاف ، ظرفشویی پیشخوان را روی کابینت حمام یا میز کار قرار می­دهیم. با استفاده از برخی مدل­ها می­توانیم اتصالات را مستقیماً بر روی دیوار نصب کنیم. این نوع از  روشویی ها مورد توجه تر از انواع دیگر ساخته شده و از مواد جایگزین مانند شیشه یا سنگ طبیعی است. مدل های بزرگ­تری برای سرویس بهداشتی اصلی یا سینک دستشویی­های کوچک­تر برای توالت مهمان وجود دارد. شما می­توانید از دستشویی های میز جلو به عنوان یک عنصر تزئینی استفاده کنید زیرا آنها آزادی طراحی بیشتری نسبت به یک دستشویی کلاسیک یا یک دستشویی داخلی دارند.

مواد سازنه ی روشویی ها

 1. سرامیک
 2. ریخته گری مواد معدنی
 3. شیشه
 4. اکریلیک بهداشتی
 5. سنگ طبیعی (مثل سنگ رودخانه ، سنگ مرمر یا گرانیت)
 6. بتن
 7. چوب
 8. فلز (مانند فولاد معدنی ، فولاد لعاب دار)
روشویی-ها

روشویی-ها

 • روشویی از جنس سرامیک

بیشتر روشویی ها از سرامیک ساخته شده­اند. سرامیک­ها سطح صاف و محکمی دارند و در رنگ ها و طرح های متنوع موجود هستند. سرامیک تا حد زیادی مقاوم در برابر اسید است و به راحتی تمیز می­شود. دستشویی­های سرامیکی مخصوصاً برای حمام و توالت مهمان مناسب است.

 • روشویی از جنس ریخته گری معدنی

روشویی ریخته گری معدنی از مواد پرکننده معدنی مانند آرد سنگ و شن کوارتز تشکیل شده است.. رنگدانه­های رنگی رنگ آمیزی مواد متنوع و مقاوم را فراهم می­کنند. دستشویی معدنی جایگزین مناسب و غالباً ارزان­تری برای دستشویی است.

 • روشویی از جنس  شیشه ه­ای

روشویی شیشه ای نیز مقاوم و دارای سطحی صاف و مقاوم در برابر اسید است که به راحتی تمیز می­شوند. بیشتر حوضه های شیشه ای شفاف هستند. دستشویی­های شیشه­ای رنگی نیز وجود دارد. مدل-های ساخته شده از شیشه می­توانند کمی گران­تر از سینک های سرامیکی باشند و تلاش برای تمیز کردن نیز بیشتر باشد.

 • روشویی از جنس سنگ طبیعی

روشویی­های سنگ طبیعی غالباً برای پیش ساخته یا دستشویی­های توکار ساخته می­شوند. مواد نجیب مانند مرمر یا گرانیت که به حمام جلوه ای لوکس همراه با طبیعی بودن می­بخشد. در حالی که سنگ های طبیعی بسیار محکم هستند ، اما باید هنگام استفاده از برخی مواد شیمیایی در مراقبت های شخصی و تمیز کردن مراقب باشید.

 • روشویی ساخته شده از اکریلیک ، فولاد ، بتن یا چوب

دستشویی های اکریلیک ، سینی های حمام و وان ها از مواد معدنی متصل به اکریلیک ساخته شده­اند. وقتی شکل و رنگ خاصی به حوضه داده می­شود ، آنها کاملاً مناسب هستند. اکریلیک بهداشتی در برابر برجستگی و ترک نیز مقاوم است ، در برابر کپک حساس نیست و وزن کمی دارد. دستشویی­ها ، سینی های حمام و وان ها نیز به راحتی تمیز می­شوند

رو-شو-یی

رو-شو-یی

برچسب ها: بدون برچسب

اضافه کردن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *